fbpx

Elisabetta Franchi press day

Muza Elisabetty Franchi wynurza się z ciepłego morza od razu przybrana w kojące odcienie czekolady, gołębiej szarości i porcelanowej bieli. Jest wyrafinowaną podróżniczką – głodna nowych doznań, łączy żakard z bouclé, a otulający tweed ze wstążkami rafii, harmonię znajdując w każdym zakątku świata. Na sezon wiosna lato 2023 marka zaprasza do świata, gdzie antyczne bogactwo, wpisane w DNA Elisabetty Franchi, spotyka luksusowy minimalizm i nawet więcej niż odrobinę wakacyjnej beztroski.

Subtelne wyczucie nowej kolekcji można było podziwiać na prezentacji prasowej, która odbyła się dnia 29 listopada 2022 roku w Hotelu Raffles. Kontrast między twórczą odyseją a osobistym podejściem do luksusu to główne motywy nowej kolekcji. Dzięki grze półprzezroczystościami i harmonijnym wzorom, kroje i motywy zdają się wtapiać w kobietę, która je nosi, stając dla niej równie osobiste, jak linie na dłoniach. Jej doświadczenia przeplatają się z ażurowymi, szydełkowymi wykończeniami, a historia tkana jest zarówno przez długie suknie balowe, jak i zmysłowe szorty. Tiul spódnic obiecuje lekkość, którą odbija spokój prostych krojów marynarek.

Toreb dostępne w kolekcji pozwalają spędzić każde wakacyjne marzenia. Przydadzą się zarówno na francuskiej riwierze, gdzie krój baguette łączymy z lazurowym morzem i makaronikami z pobliskiej pâtisserie, ale także na pustyni czy zlanym słońcem patio, gdzie warto sięgnąć po płócienne lub tkane totes. Podobny kontrast między precyzją a wygodą wprowadza obuwie. Niebotyczne szpilki czy komfortowe klapki jednocześnie nawiązują do dziedzictwa marki i grają z wizją życia, gdzie luksus ujawnia się w każdej klamrze i każdym obcasie.

Posty powiązane