fbpx

PATRIZIA PEPE GO GREEN – KOLEKCJA STROJÓW PLAŻOWYCH

W swojej pierwszej kolekcji dedykowanej strojom kąpielowym i plażowym marka Patrizia Pepe odchodzi od miejskiego kontekstu na rzecz marzeń o słonecznych miejscach na łonie natury, które zanurzone są wśród tajemniczych toskańskich willi i długich plaż z basenu Morza Śródziemnego.

Nonszalancki  duch współczesnej kobiety, który reprezentuje zrelaksowaną i świadomą postawę, ponownie łączy się z dalekimi podróżami, odkrywaniem niezapomnianych wysp oraz zachodami słońca.

W tej kolekcji miłość do natury wyrażona jest przede wszystkim w wyłącznym stosowaniu odpowiedzialnych przędz i materiałów, które są odpowiedzią na pragnienie ponownego połączenia się z otoczeniem, poprzez szacunek i przejrzystość.

Ubrania są opatrzone specjalnymi etykietami, które opisują pochodzenie i skład tkanin. Wiskoza pochodzi z odpowiedzialnie zarządzanych lasów i łańcuchów dostaw. Certyfikowany poliester z recyklingu wywodzi się z procesów produkcyjnych, których celem jest zmniejszenie zużycia zasobów.  ECONYL®  to nylonowa przędza, która jest wykonana z materiałów pochodzących z odzysku surowców wtórnych. Plastik z recyklingu posłużył do stworzenia nowej torby, która idealnie sprawdzi się na zakupach w mieście jak i podczas długich wypadów nad morze.

Fasony ubrań są nowoczesne i kobiece, dodatkowo wzbogacają je laminowane i błyszczące aspekty. Czerń i mango przeplatają się, tworząc przy tym wzór liści o abstrakcyjnych kształtach z nutami fioletu i żółci. Zamiłowanie do rękodzieła widać w szydełkowych sukienkach, który emanują stylem haute-bohem.

Całość kolekcji wzbogacają luźne bluzki ze złotymi metalowymi pasami, wiązane na różne sposoby topy i zmysłowe sukienki z lureksowej siateczki. Najbardziej uniwersalne stroje tej kolekcji zmieniają swój charakter w zależności od elementów garderoby z jakimi zostaną zestawione: jednoczęściowy kostium kąpielowy z asymetryczną linią staje się body po zestawieniu go ze spodniami palazzo, a wzorzysty szalik z diagonalu może pełnić funkcje bandany, pareo jaki i sukienki.

Posty powiązane