fbpx

PAUL & SHARK

Historia marki Paul & Shark sięga lat 20-tych dwudziestego wieku

Zakład Maglificio Daco został założony w 1921 r. w Varese na północy Włoch. Gian Ludovico Diniego otworzył go ponownie w marcu 1957 roku. Dziewięć lat później zmienił jego nazwę na „Dama S.p.A”. Już wtedy każdy aspekt produkcji był tu zintegrowany: od tkania do pakowania. Odzież była wysyłana na cały świat dzięki prestiżowej współpracy z Dior i Balenciaga.

W połowie lat 70-tych Paolo Dini, najstarszy syn Gian Ludovico, podczas swojej wycieczki do Maine, znalazł żagiel z XVIII-wiecznego żaglowca, który zwrócił jego uwagę. Napis na żaglu brzmiał: Paul & Shark. To było przeznaczenie. W ten sposób właśnie narodziła się marka Paul & Shark.

Paul & Shark oferuje szeroką gamę luksusowej odzieży sportowej, docenianej przez miłośników włoskiego stylu i wysokojakościowych materiałów technicznych, z których wiele zostało opatentowanych przez Paul & Shark.

Celem marki zawsze było dążenie do doskonałości, zarówno pod względem jakości swoich produktów, jak i produkcji materiałów.

Zwycięska formuła marki to połączenie: jakości, technologii i kreatywności, które przekazywane są już od trzech pokoleń.

Pierwotnie marka była zainspirowana miłością założyciela do morza, dziś Paul & Shark jest synonimem autentyczności i zrównoważonego rozwoju.