fbpx

PATRIZIA PEPE KOLEKCJA JESIEŃ – ZIMA 2021

Kolekcja jesień-zima 2021 Patrizii Pepe uosabia połączenie z naturą, które staje się coraz bardziej autentyczne i konieczne, gdzie odważna eksploracja skalistych pustkowi przeplata się z chwilami relaksu i refleksji w termalnych źródłach Toskanii. To właśnie natura odkrywa cudowne i kojące właściwości minerałów, które są nośnikami mistycznego kontaktu z ziemią oraz symbolami odrodzenia. Energia wyraża się w nasyconych i jaskrawych kolorach „antique pop”: blask żywych odcieni staje się synonimem optymizmu i pewności siebie, wyzwalając przy tym rockowego i niepokornego ducha silnej oraz świadomej siebie kobiety.

Droga do równowagi i dobrego samopoczucia wiedzie przez księżycowy krajobraz wypełniony ciemnymi skałami i przesiąknięty ciepłem towarzyszącym erupcjom lawy. Świat „ognistych krain” skoncentrowany jest wokół odcieni czerwonej gliny i skał, przełamanych bielą barwy owczej, akcentami czerni i ochry oraz blaskiem metalicznej powłoki ochronnej. Kurtki puchowe z techno-nylonu z otulającymi je wzorami współgrają z błyszcząco – matowymi patynami i praktycznymi detalami, takimi jak kieszenie i sznurki ściągające, które dają poczucie ochrony i funkcjonalności. Delikatne, kobiece drapowania pojawiają się na dżerseju imitującym skórę. W kolekcji centralne miejsce zajmują miękkie dzianiny, a wśród nich wełna, znajdziemy je zarówno w wersji prążkowanej jak i gładkiej. Motyw „kwiatowej lawy” eksploduje na kompozycjach z szyfonu i wiskozowej krepy, tworząc wzory przypominające ogniste płatki. Cekinowe hafty, lureksowe sploty i aplikacje z metalowych ćwieków nadają ubraniom charakterystyczny połysk.

Wraz z nadejściem chłodnych dni powracają miękkie i otulające tkaniny w naturalnych kolorach, nawiązujących do barw skał i minerałów wapiennych. Odcień beżowo-migdałowy czy krzemowo-szary, przełamany jest czernią i srebrnymi refleksami. Minimalistyczne płaszcze kontrastują z wzorami 3D wykonanymi z bouclé i odzieniem wierzchnim z karbowanego futra. Wygodne okrycia z syntetycznej tkaniny imitującej wełnę owczą i dzianiny z efektem obłoku z pętelkowym ściegiem bouclé podkreślają miękkość motywu „mineralna Toskania”.

Tkanina Milano ozdobiona mikrowzorami jest elastyczna i wygodna w dotyku, a jej nowoczesny charakter podkreślają ćwieki i czarna skóra. W kolekcji znajdziemy też srebrny dżinsowy komplet
inspirowany żyłami wapiennymi. Jednokolorowe polary, casualowe dżinsy i uniwersalne T-shirty sprawdzą się idealnie zarówno w warunkach domowych jak i na zewnątrz. Jednolitość tej linii łamie plemienny nadruk w formie czarno-białych grafik zrealizowanych na krepie i dżerseju.

Świadomość własnej wyjątkowości i tożsamości jest podstawą linii „logo mania”. Tkaniny i kolory ustępują miejsca wyrafinowanej, a jednocześnie rockowej interpretacji symbolu marki. Polary, popeliny, prążkowana wełna i puchowe kurtki są ozdobione drukowanymi napisami w odcieniach czerni, bieli i beżu. Mucha będąca logotypem Patrizi Pepe została zwielokrotniona na całej tkaninie Milano. Najwyższej jakości wełniana odzież uosabia dziedzictwo marki, która nigdy nie zapomina o swoich korzeniach oraz tradycji rzemiosła krawieckiego.

Punktem zwrotnym sezonu jesień-zima jest „mistyczna wędrówka”, który na nowo rozbudza zainteresowanie odkrywaniem nowych światów poprzez wszechświat, który ewoluuje i rozszerza się, odsłaniając nieznane horyzonty. Ruch planet, nieskończoność kosmosu i historie naszych przodków spotykają się z nowoczesnymi osiągnięciami hi-tech w palecie kolorów zdominowanej przez jagodowy fiolet, ultrafiolet oraz odcienie czerni i beżu. W ramach tej linii znajdziemy nadruki na tkaninach, które mają oddawać nocne krajobrazy, pojawia się też błysk na dzianinach żakardowych, elastycznym dżerseju z marszczeniami i fil coupé o opływowych kształtach. W kolekcji znajdziemy również kolorowe kurtki puchowe o bardziej dopasowanych krojach. Wśród dzianin znajdziemy moher w mocnych kolorach oraz czarno-białe przędze z efektami graficznymi.

Wraz z końcem roku powraca glam rockowy styl Patrizii Pepe. Tym razem przenosimy się w wirtualną podróż do egzotycznych miejsc, które stają się metaforą wolności i ucieczki. Motyw „egzotycznych Świąt” charakteryzują odważne, krzykliwe kolory, takie jak odcień gumy balonowej, ciemny szafir i głęboka czerń, które mieszają się z rajską zielenią i szlachetnym złotem. Sukienki i topy o zmysłowych krojach, charakteryzują lejące się materiały oraz minimalne i ponadczasowe wzory. Tkaniny zdobią przesadne detale, błyszczące aplikacje i hafty stworzone z dżetów. Trendy z lat 80-tych można dostrzec w ubraniach z podwójnej krepy w odcieniach czerni i kwaśnej zieleni. Ten ostatni kolor zastosowano również w miękkiej dzianinie moherowej. Delikatność tiulu i satyny podkreślają falbany, drapowania i asymetrie, a motywy z kwiatami, cekinami i fil coupé wzmacniają dynamiczny charakter tej kolekcji. Jej uzupełnieniem są ubrania z futra mongolskiego w kolorze turkusowym oraz błyszczące sukienki z siateczki z dżetami, które są wyrazem powrotu do siły, radości i niepokorności, czyli cech, które zawsze charakteryzowały kobietę Patrizii Pepe.

Posty powiązane