fbpx

WOOLRICH OUTDOOR LABEL

Szlak Appalachów jest pieszym szklakiem turystycznym, obejmującym 14 stanów i rozciągającym się na długości 3500 kilometrów majestatycznego lądu Ameryki Północnej. Jest on niezwykłym wyzwanie dla każdego turysty, szczególnie w okresie od września do grudnia. Zmiany klimatu i temperatury są zauważalne już od końca sezonu letniego, szczególnie na szlakach biegnących z Pensylwanii do Maine. Wraz z nadchodzącym ochłodzeniem, marka Woolrich wyrusza w podróż Hike and Seek (Wędrówka i Poszukiwanie), limitowana linia Outdoor Label z kolekcji jesień – zima 2020 została stworzona z myślą o gotowości i możliwości adaptacji w każdych warunkach.

Woolrich z dumą prezentuje kolekcję opartą na trzech głównych filarach: dziedzictwie jako źródle inspiracji, zrównoważonym rozwoju jako podejściu do przyszłości oraz innowacji jako narzędziu służącym do ulepszania technologii stosowanych w produkcji i projektowaniu. Dzięki naszej filozofii warstwowania i szerokiemu zastosowaniu odzieży, każdy jej element jest przeznaczony nawet na najcięższe okresy zimy. Ta limitowana kolekcja na sezon jesień – zima 2020 jest formą podróży, pokazującą trzy kluczowe przejścia, które podróżnicy napotykają na szlaku. Od Bear Mountain aż po Mount Washington i Mount Katahdin, niezbędne jest właściwe przygotowanie, które pozwoli sprostać wahaniom klimatycznym.

Przy temperaturach w Bear Mountain wynoszących średnio od 13°C do 25°C jesienią, idealnie sprawdzi się asortyment lekkich, wełnianych polarów z wysokim włosiem, a także koszule wykonane z tkaniny SeaWool, która zrobiona jest z uszlachetnionej muszli ostrygi i poddanym recyklingowi PET plastikowym butelkom. W okresie przejściowym sprawdzą się kurtki z nylonu Cebonner, które mają wyjątkowo wodoodporne wykończenie, a wyglądem materiał ten przypomina bawełnę i jest również odporny na ścieranie.

Mount Washington znana jest z niesprzyjających i zmiennych warunków pogodowych, które występują wzdłuż jej szlaku, w związku z tym cięższa odzież zapewni kolejny poziom sezonowej ochrony. Parki i kamizelki wypełnione puchem z recyklingu, wykonane z GORE-TEX® Infinium, gwarantują wysoki poziom oddychalności materiału i ochronę przed wiatrem. Przejściowe pulowery charakteryzują się różnorodnością i użyciem Lyocell czyli naturalnego materiału, wykonanego z celulozy drzewnej i miazgi, który zatrzymuje wchłanianie potu.

Wraz ze zbliżającym się ochłodzeniem, które wiąże się ze spadkiem temperatury poniżej 0°C, zdolność adaptacji i funkcjonalność ubrań stają się podstawowymi czynnikami napędowymi podczas pokonywania Mount Katahdin. Niezawodna ochrona, którą zapewnia kurtka Wintertide Down Parka SD, jest wynikiem zastosowania materiału GORE-TEX® Shakedry, który natychmiast oddala padający śnieg i opady oraz jest wyściełany recyklingowym puchem „Green is Good”, opracowanym bezpośrednio przez Goldwin. Seria „Go to Zero GORE-TEX®” ma na celu zredukowanie 90% odpadów pochodzących z procesu tworzenia wzorów ubrań. Pochodząca z tej linii Trail Parka ma wysoce oddychającą powłokę, a użycie w niej podszewki z siatki laserowej zapewnia jej użytkownikom suchość w trakcie opadów ciężkiego śniegu. Lekkie hybrydy ochronne, takie jak kurtka puchowa Tundra łączą nylon Pertex Diamond Fuse, pozwalający uniknąć zadrapań, z innowacyjną tkaniną Technow Re-closed, która sama zamyka szwy i otwory, gwarantując przy tym ciepło, a wszystko to przy zużyciu o 20% mniej puchowego wypełnienie.

Naturalne palety kolorów zakorzenione w ziemistych odcieniach beżu i błękitu łączą się z bladymi kolorami, natomiast w całej kolekcji pojawiają się również inspiracje odważniejszymi blokami kolorystycznymi z lat 80-tych i 90-tych.

Limitowaną kolekcję Woolrich Outdoor Label cechuje nie tylko postępowa technologia, która sprawdzi się zarówno w mieście jak i na górskich szlakach, ale również projekty, które łączą w sobie funkcjonalność i gotowość na podjęcie przygody.

Flagowy sklep marki, znajdujący się w Mediolanie, składa hołd tej limitowanej edycji i tworzy nową ekspozycję w całości poświęconą Outdoor Label. Poza znaną już komorą śnieżną, miejsce to oferuje jedyne w swoim rodzaju doświadczenie, jest ono inspirowane połączeniem amerykańskiego dziedzictwa i kultury japońskiej. Specjalna przestrzeń została zagospodarowana wewnątrz imponującej szklanej konstrukcji w kształcie sześcianu, charakteryzującej się designerskimi elementami Imperfetto Lab, włoskiej marki prowadzonej przez małą rodzinę, które łączą naturę z meblami i prezentują faliste drewniane panele z włókna z Japonii, a także wybór sprzętu kempingowego.

Posty powiązane