fbpx

WOOLRICH OUTDOOR LABEL SS21

Korzenie marki Woolrich sięgają 1830 roku, kiedy to w północnej części Pensylwanii w Stanach Zjednoczonych powstała fabryka wełny. Firma rozwijała się równolegle do amerykańskiej gospodarki, produkując praktyczną odzieży roboczą. Jej historia jest kontynuowana do dzisiaj, a marka stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów odzieży outdorowej, wciąż oferując funkcjonalne i nowoczesne wzornictwo.

Nasze projekty inspirowane są ponad 190-letnią historią i pionierskim duchem, który pomógł rozwinąć się kulturze wschodniego wybrzeża Ameryki. Wierzymy, że funkcjonalne piękno produktów outdoorowych w przyszłości będzie w stanie rozwiązać problemy, z którymi się borykamy, poprzez łączenie pomysłów, które są zgodne z naturalnym porządkiem rzeczy, bez uszczerbku dla komfortu noszenia i przeciążania użytkownika technologią.

Naszą główną inspiracją na sezon wiosna – lato 2021 był amerykański fotograf Eliot Porter, który zreinterpretował idee i słowa Henry’ego Davida Thoreau, tworząc nowy styl współczesnego społeczeństwa. To jest „nowy minimalizm”, który eliminuje marnotrawstwo, kolekcja ta sprawdzi się idealnie nie tylko podczas długich wędrówek, ale również w domowych warunkach gdzie stawiamy na wygodne ubrania, w których dobrze nam się wypoczywa.

Badania dotyczące materiałów są dla nas podstawą. Używanie innowacyjnych tkanin, takich jak nylon ripstop Pertex ™ w modelu bluzy High Aeration Hoodie, czy łączenie trwałych materiałów o wysokiej wydajności w bluzie Hybrid Hoodie, to podstawowe praktyki związane z produkcją naszej odzieży. W kolekcji tej zostały wykorzystane włókna Tencel ™, są one wykonane z eukaliptusowego drewna pochodzącego z odzysku, oraz produkty Bring Technology ™ wykonane z odzyskanych materiałów, które powstały w procesie produkcji. W ten sposób chcemy podkreślić nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój. Nasza współpraca z Gore-Tex jest kontynuowana przy kurtce Mountain Stroll i Short Jacket dzięki linii Infinium ™, która gwarantuje niezawodną ochronę przed wiatrem i wodą.

Kolekcja jest dostępna od 8 kwietnia wyłącznie w sklepach marki w Mediolanie, Nowym Jorku, Tokio i Sapporo oraz na Woolrich.com.

Posty powiązane