fbpx

WOOLRICH CLASSICS

Woolrich zawsze wyróżniał się swoim amerykańskim dziedzictwem, kultową odzieżą i projektami opartymi na funkcjonalności. W kolekcji jesień / zima 2020 marka oddaje hołd flanelowej koszuli, która została stworzona w 1850 roku, dedykując jej ekskluzywną kolekcję kapsułową: Woolrich Classics.

Punktem wyjścia było obszerne archiwum marki: tkaniny i wzory zostały przekształcone i dostosowane do współczesnych trendów, co doprowadziło do powstania ośmiu nowych koszul.

Aby uczcić premierę kapsuły Woolrich Classics, marka otworzyła swoje archiwa dla Julie Ragolia i Jordan Schneider, stylistek, którym powierzono zadanie reinterpretacji tej kultowej odzieży.

Ich podejście i wiedza na temat tkanin i mody outdoorowej sprawiły, że w ramach tego projektu udało się połączyć przeszłość i teraźniejszość. Dzięki ich talentowi kapsuła ta została wzbogacona o ubrania inspirowane tymi pochodzącymi z archiwalnych zbiorów Woolricha, które stawiają na wygodę. Sesja dedykowana tej kolekcji została zrealizowana przez fotografa Fabiena Montique.

Wszechstronna, wygodna i trwała koszula flanelowa jest nie tylko synonimem American Outdoor, ale na przestrzeni lat wpisała się one także w styl różnych subkultur, począwszy od miłośników rocka przez skaterów, punków a skończywszy na grupach hip-hop’owych.

Kolekcja Woolrich Classics jest już dostępna w salonach marki i online pod adresem www.woolrich.com

Posty powiązane