fbpx

WOOLRICH BY DANIËLLE CATHARI

Daniëlle Cathari, projektanka pochodząca z Amsterdamu, reinterpretuje metkę Woolrich’a z lat 80’tych tworząc kolekcję dla nowego pokolenia kobiet.

Marka Woolrich rozpoczyna długoterminową współpracę z projektantką Daniëlle Cathari, znaną z rekonstrukcji modowych form. Po nawiązaniu współpracy z Aimé Leon Dore, najstarszy amerykański producent odzieży outdoorowej zaprosił Cathari, aby wcieliła swój indywidualny styl w tkaniny marki.

Wszystko zaczęło się od wizyty projektantki w obszernym archiwum Woolrich’a w Bolonii we Włoszech w październiku 2020 roku. Przeglądając ubrania vintage i stare kampanie reklamowe, Cathari natknęła się na przestarzałą etykietę „The Woolrich Woman” – dawnej linii marki, która była skierowana do nowoczesnych kobiet. Symbolika tej metki stała się inspiracją i punktem wyjścia dla odrodzenia linii damskiej Woolricha, kierowanej przez Daniëlle Cathari.

„To prawdziwy zaszczyt móc pracować z tak kultową firmą. Odświeżenie kobiecej linii odzieżowej ma dla mnie wartość sentymentalną i osobistą; sposób, w jaki wyobrażam sobie kobietę Woolrich’a, jest ukształtowany przez moje własne doświadczenia związane ze stawaniem się kobietą. To, jak się czujesz, ma wiele wspólnego z tym, jak się ubierasz. Chcę projektować dla kobiet, aby czuły się komfortowo, bezpiecznie i były szczęśliwe w tym, co mają na sobie, gdziekolwiek idą i cokolwiek robią.” Daniëlle Cathari

Przez blisko 200 lat historii marki, Woolrich znany jest z wysokiej jakości wełny i ponadczasowych krojów. Teraz Daniëlle Cathari uzupełnia to dziedzictwo o swoją filozofię zdekonstruowanego designu, którą wykorzystuje jako punkt wyjścia do progresywnego i inspirującego się swobodą, odrodzenia linii ‘Woolrich Woman’, która została zrewitalizowana dla nowej generacji wymagających kobiet.

Nowa generacja ‘The Woolrich Woman’ łączy się z osobistą podróżą Daniëlle Cathari, która zmierza w kierunku wyodrębnienia własnej niszy w branży mody. Projektantka w ramach damskiej linii promuje jedność wśród kobiet podążających własnymi, niezależnymi ścieżkami.

“Daniëlle miała pełną wolność w reinterpretacji historii marki i nadania jej kobiecej linii nowego charakteru. Projektantka dodała swój osobisty styl poprzez użycie gry dekonstrukcji i rekonstrukcji materiałów. W procesie analizowania naszych starych katalogów i odzieży zwróciła uwagę na metkę, która została wprowadzona na początku lat 80-tych, kiedy Woolrich zaczął rozwijać damską odzież wierzchnią. Ta linia była wyrazem konieczności stworzenia przez Woolrich garderoby outdoorowej w pełni dedykowanej kobietom. Dzięki tej pierwszej kolekcji Daniëlle była w stanie dodać radość do naszej integralności – wyobrażając sobie kobietę w jej codziennym życiu, praktyczną i elegancką zarazem.” Andrea Canè, Dyrektor Kreatywny Woolrich

Kolekcja Woolrich autorstwa Daniëlle Cathari „The Woolrich Woman” będzie rozwijana przez wiele sezonów, a jej pierwsza odsłona będzie miała miejsce 24 września 2021 roku. Kolekcja na sezon jesień – zima 2021 obejmuje odzież wierzchnią, dzianiny i akcesoria.

Posty powiązane