Eleventy

Eleventy zostało założone w Mediolanie w 2007 roku przez Marco Baldassari i Paolo Zuntini, w 2009 r. dołączył do nich Andrea Scuderi jako partner i dyrektor operacyjny.

Ich celem jest stworzenie ekskluzywnej i odpowiedzialnej marki „made-in-Italy”, która będzie skoncentrowana na poszukiwaniu najlepszej jakości tkanin i unikalnego stylu będącego odpowiedzią na współczesne wymagania.

Marka chce aby ich produkty były dostępne dla jak największej liczby osób, które cenią wysoką jakość i styl, a przy tym są świadome swojego budżetu. Eleventy jest liderem w zakresie praktyk związanych ze zrównoważonym rozwojem, robi wszystko co możliwe, aby oszczędzać zasoby, zmniejszać ogólne zużycie surowców i optymalizować procesy produkcyjne. Celem tych działań jest zapewnienie pokoleniom klientów możliwości korzystania z ich produktów, ale nie kosztem środowiska.

Eleventy posiada większość swoich sklepów w Europie. Niedawno marka rozpoczęła ekspansję na rynek amerykański, a w 2016 r. powstał jej pierwszy sklep w Nowym Jorku.