fbpx

DANTE6 MARKA ODPOWIEDZIALNA SPOŁECZNIE

Założenia Dante6

Dante6 to marka tworzona z miłością, chcemy być odpowiedzialni za nasz wpływ na planetę. Wierzymy we wszystko, co obiecujemy, a naszą misją jest działanie ukierunkowane na lepszą przyszłość. W Dante6 mamy świadomość, że nie jesteśmy jeszcze doskonali, ale staramy się czynić kroki we wszystkich obszarach, aby stać się bardziej zrównoważoną marką.

Zobacz poniżej nasze kluczowe działania, które już prowadzimy:

Certyfikowani dostawcy

Prawie wszyscy nasi partnerzy posiadają certyfikaty BSCI i SEDEX. Regularnie odwiedzamy naszych dostawców na całym świecie, aby mieć pewność, że przestrzegane są nasze standardy.

Ecovero by Lenzing

Wszędzie gdzie to możliwe używamy wiskozy certyfikowanej przez Ecovero by Lenzing. Oznacza to, że wiskoza jest zbierana w sposób zrównoważony, a do jej produkcji zużywa się o 50% mniej wody i emisji niż przy tworzeniu zwykłej wiskozy.

Znak moheru

Znak moheru uzyskaliśmy na wszystkie nasze kompozycje moheru, których używamy przy tworzeniu naszych dzianin. Gwarantuje to, że moher pochodzi z certyfikowanych farm w Republice Południowej Afryki,  gdzie panuje zerowa tolerancja na okrucieństwo wobec zwierząt.

Poliester pochodzący z recyklingu

Lekkie tkaniny, które pojawiają się w ramach naszej linii Basic Essentials są teraz wykonane z mieszanki poliestru z recyklingu.

Eko futro

Współpracujemy z producentem z Chin, który produkuje wysokiej jakości sztuczne futra z certyfikatem Peta czyli organizacji praw zwierząt. Każdy z naszych produktów stworzonych ze sztucznego futra ma etykietę „Touch Me I’m Fake” („Dotknij mnie, jestem nieprawdziwe”) umieszczoną na wewnętrznej części kołnierza.

Posty powiązane