fbpx

BEATRICE .B KOLEKCJA WIOSNA – LATO 2021

„Staraj się zawsze zachować kawał nieba nad swoim życiem”. Marcel Proust

Niebo: jest symbol czegoś, co pozostaje ale jednocześnie zawsze ewoluuje. Jest ono główną inspiracją kolekcji wiosna – lato 2021 Beatrice .b, obraz nieba odzwierciedla związek między przeszłością, teraźniejszością i przyszłością, pokazując w ten sposób, że każda forma estetyczna jest początkiem lub konsekwencją innej.

Scenariusz ten daje poczucie wolności i nieskończoności, a sama kolekcja jest fuzją ponadczasowych koncepcji i niemal futurystycznych elementów. Monochromatyczne i eleganckie dziedzictwo łączy się z przyszłością, która kojarzy się nam z gwarem i pełnią możliwości.

Naturalne, plastyczne i eleganckie kolory mieszają się z żywymi i niemal wirtualnymi odcieniami, tworząc napięcie, które odzwierciedla osobowość Beatrice. Cytryna, róż i srebro łączą się z ponadczasowym błękitem i odcieniami pergaminu na trójwymiarowych, teksturowanych tkaninach, takich jak żakard, cekiny i denim. Ponadczasowe elementy jak trencze ze sztucznej skóry z folklorystycznymi motywami i białe koszule ze spinkami do mankietów, zestawione są z jasnymi mini sukienkami i dynamicznymi, abstrakcyjnymi nadrukami.

Biel to ponadczasowy kolor, w kolekcji został użyty w swoich najsubtelniejszych odcieniach. Tworzy on nowe i wyszukane zestawienia, które dodatkowo podkreślają mocne materiały. Sukienki z dzianiny, oversizowe garnitury z bawełny z prześwitami, czy tunika z lnu z frędzlami idealnie sprawdzą się w letnie dni. Kolekcję dopełniają duże, tkane dodatki z rafii, takiej jak czarna kopertówka.

Gwar, kolor i zarazem lekkość, to wizualne doznania wywołane przez paletę ciepłych kolorów i ciekawe zestawienia materiałów. Wielobarwna dopasowana spódnica z dzianiny łączona z cekinowym topem, plisowana  sukienka czy czerwone spodnie wykończone koralikami przywodzą na myślę słońce i optymizm. Ubrania z letniej kolekcji zostały wykonane z jedwabiu i ekologicznej bawełny.

Posty powiązane